Unikátní kombinace regenerativní síly molekulárního vodíku a ponoření do světa virtuální reality je inovací ostravské společnosti H2 Global Group. David Maršálek, prezident firmy, komentuje: „Když kombinujete inhalaci vodíkového plynu s terapiemi využívajícími virtuální realitu, zvyšujete účinnost léčby zaměřené na mozkové funkce.“

Pacienti se ponořují do virtuálních scénárií, které mozek interpretuje jako skutečné, a podle toho reaguje. Tato metoda umožňuje intenzivní rehabilitaci, léčbu psychických poruch a zlepšení výkonnosti. Maršálek dodává: „Molekulární vodík potencuje terapeutický efekt.“

Virtuální realita již dávno přesáhla hranice hraní her. V současnosti se stává klíčovým nástrojem v medicíně a rehabilitaci. Nový průlom spočívá v kombinaci s vodíkovou inhalací. Toto spojení nabízí terapeutické možnosti pro různé lékařské obory. Jana Trdá, Ph.D., expertka na virtuální realitu, podotýká: „Když je člověk ponořen do virtuálního světa, plně se soustředí na to a izoluje se od okolního světa, což je léčivé.“

Svět se dozvěděl o spojení VR a vodíkové inhalace díky společnosti VR Life ve spolupráci s H2 Medical Technologies. Hlavním cílem je propojit virtuální realitu s inhalátory a generátory vodíku. Jak potvrzuje profesor Shigeo Ohta z Japonska a viceprezident společnosti H2 Global Group, vodík podporuje lidský výkon, vytrvalost a rychlou regeneraci.

Pacienti mohou podstoupit tuto terapii sedíc nebo stojíc. Společnost VR Life připravila viktoriánský skleník plný květin a zvuků přírody, kde probíhá vodíková terapie ve virtuálním prostředí.

Výhodou VR jsou gamifikační prvky. Jana Trdá říká: „Využíváme herní mechanismy k motivaci během rehabilitace.“

Dokumenty z různých univerzit potvrzují přínosy VR pro různé diagnózy, od úrazů páteře po mrtvice. Je také účinným nástrojem pro léčbu Alzheimerovy choroby.

Kromě terapeutického využití společnost plánuje zřídit H2 VR Park v Ostravě jako relaxační a zábavní centrum pro všechny věkové kategorie. Projekt H2 VR Park v Ostravě je další ambiciózní krok po vodíkovém kole H2 Bike.

Skupina H2 Global Group financuje své inovativní projekty z vodíkové komunity a nabízí investorům roční zhodnocení 12 %. Pro více informací navštivte H2invest.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *