Výzkum prováděný v Saudské Arábii ukázal, že používání vodíkové vody může mít pozitivní efekty na řešení atopické dermatitidy. Při testech na myších bylo zjištěno, že vodíková voda potlačila zánět u jedinců s atopickým ekzémem, což vedlo ke zlepšení závažnosti onemocnění. Tyto výsledky naznačují možný terapeutický potenciál vodíkové vody při řešení atopické dermatitidy.

Atopická dermatitida, známá též jako atopický ekzém, je geneticky podmíněné imunitní onemocnění s projevy na kůži. Statistiky ukazují, že toto onemocnění postihuje až 20 % dětí a zhruba 6 % dospělých. V České republice se týká přibližně 10 % obyvatel.

Spolu s alergickým astmatem, sennou rýmou a dalšími patří do skupiny dědičných atopických onemocnění.

Symptomy atopického ekzému se mohou lišit podle formy, ve které se onemocnění vyskytuje, a zahrnují zarudnutí, zduření, svědění a mokvající pupínky.

Pokud jde o výzkum vodíkové vody, cílem studie v Saudské Arábii bylo prozkoumat její vliv na atopickou dermatitidu u myší a objasnit základní patofyziologické mechanismy. Výsledky ukázaly, že myši, kterým byla podávána vodíková voda, měly významné zlepšení symptomů ve srovnání s myšmi, kterým byla podávána pouze purifikovaná voda.

Pokud vás atopický ekzém trápí, může být vodíková voda alternativním řešením. Vodíkem nasycenou vodu lze připravit pomocí vodíkových generátorů H2 Health & Beauty. V nabídce jsou různé modely, včetně přenosných generátorů, ale i profesionálních zařízení s vysokou kapacitou.

Celá studie je dostupná zde: https://smj.org.sa/content/38/9/928

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *